Bali Spice Masala Bali Indonézia Korenička

Kód: 97
Neohodnotené
€8,90 / ks
Skladom (3 ks)

Zmes korenia Bumbu symbolizuje celý ostrov bohov Bali. Názov zmesi korenia je v balíjčtine - base gede ,alebo bese genep , čo v preklade znamená  „úplné korenie“ alebo „veľké korenie“. Základ tradičnej receptúry pozostáva z 15 druhov bylín a korenín

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Bumbu Masala

Zmes korenia Bumbu symbolizuje celý ostrov bohov Bali. Názov zmesi korenia je v balíjčtine - base gede ,alebo bese genep , čo v preklade znamená  „úplné korenie“ alebo „veľké korenie“. Základ tradičnej receptúry pozostáva z 15 druhov bylín a korenín. Balijčania majú filozofiu života Tri Hita Karana , ktorou sa riadia aj pri príprave jedál , filozofia predstavuje spojenie so Stvoriteľom, prírodou a ľudskými bytosťami.  

Všetky koreniny v zmesi Bumbu sú vypestované na ostrove Bali.

 

Ako chutí Bumbu masala ?

Každý kto navštívil Bali vie ,že tradičné balijské jedlá majú nezabudnuteľnú a jedinečnú chuť. Hlavnými koreninami v Balijskej kuchyni sú aromatický zázvor kencur , galangal a kurkuma, ktoré veľmi úzko súvisia s hinduistickou vierou na Bali. Chuť zmesi bumbu je oproti indickým zmesiam masala ľahká a veľmi svieža , najviac dominantné koreniny sú galanggal , kurkuma s krásnym citrusovým záverom a sviežosťou žltých chilli papričiek. Zmes je veľmi jemne pikantná takže sa nemusíte obávať o vaše chuťové bunky.  

Použitie

V Balíjskej kuchyni sa zmes používa na prípravu rýb , na tradičné indonézske ryžové jedlo Nasi Goreng a do rôznych zeleninových curry s kokosovým mliekom. Zmes sa dá použiť aj na marinovanie kuracieho masa a kreviet , alebo len tak na grilovanú zeleninu. 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: MASALA
Krajina pôvodu: Vyrobené Austália , pôvod korenín Bali
Čistá hmotnosť: 50g
Balenie: Luxusná korenička YOGY
Zloženie: chilli , šalotka , pažítka , zázvor, galanggal , aromatický zázvor (Kaempferia galanga L), kurkuma , orech Tungovníka moluckého ( KUKUI ) , sušená vňať koriandru , muškátový oriešok , klinčeky , citrónová tráva , bobkový list , cukor , sušené krevety menej ako 5%