Cejlónska škorica mletá Madagaskar

Kód: 366
€4,20 / ks
Skladom (>5 ks)

Vedeli ste že Cejlónska škorica sa pestuje aj na magickom ostrove Madagaskar ? Áno je to tak , zvitky sú dlhšie a veľmi na husto

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Škorice pravej

Vedeli ste že škorica prává (Cejlónska škorica) sa pestuje aj na magickom ostrove Madagaskar? Áno je to tak , zvitky sú dlhšie ko pri cejlónskej škorici zo Srí Lanky, ale tiež veľmi na husto zrolované . Jedná sa o pravú škoricu pôvodom z Cejlónu ( dnešná Srí Lanka ), ktorú sem priniesli moreplavci. S pestovaním sa na Madagaskare začalo už v 17. storočí, ale poďme trošku k chuťovím rozdielom.

Ako chutí škorica z Madagaskaru ?

Ako všetko korenie , ktoré pochádza z ostrova Madagaskar, tak aj v škorici prevládajú kvetinové svieže tóny s ľahkým nádychom citrusového ovocia. Jej aróma je jemná a menej zemitá ako pri škorici zo Srí Lanky , a preto si od nás vyslúžila pomenovanie letná škorica.

Použitie

Škorica je u nás veľmi známa aký by to bol slivkový koláč, alebo krupicová kaša bez škorice? Ale využitie škorice v azíjských kuchyniach je oveľa väčšie , pridáva sa do rôznych koreniacich zmesí masala , je nenahraditeľnou súčasťou vietnamskej polievky PHO . Aby sme nezabudli bez kvalitnej škorice nepripravíme dobré varené vínko či punč.

 

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Belanie 40g

Dodatočné parametre

Kategória: Vrecúško
Krajina pôvodu: Madagaskar
Čistá hmotnosť: 40g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Cinnamomum zeylanicum

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: