Cejlónska škorica Srí Lanka mletá Korenička

Kód: 270
Tip
Neohodnotené
€5,90 / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Krásna silná a nezameniteľná aróma našej starostlivo vyberanej pravej Cejlónskej škorice priamo zo Srí Lanky. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Cejlónskej škorice
Prvé zmienky o cejlónskej škorici sú datované 3000 rokov pred Kristom. Staroveký svet ju považoval za luxusné korenie. Pre starých Egypťanov bola škorica symbolom bohatstva. Používala sa aj v parfumoch. Gréci považovali škoricu za liek. V Sinhálskej literatúre z 10. storočia sa spomína, že cejlónska škorica bola veľmi cenená a začala sa hojne vyvážať do arabských krajín odkiaľ si našla cestu aj na európsky kontinent. Pre cejlónske škoricové tyčinky sú typické papierovo tenké kúsky kôry, z ktorých sa stáčajú. Čím tenšie sú jednotlivé kúsky kôry, tým vyššia je jej kvalita. Naša škorica má označenie najvyššej kvality a kúsky kôry sú pod hrúbkou 0,2 mm. Ak ju raz ochutnáte už nebudete chcieť žiadnu inú.

 

Ako chutí Cejlónska škorica ?

Cejlónska škorica má krásnu veľmi intenzívnu vôňu. Jej zemité tóny v spojení s jemnou sladkosťou vás určite očaria. Cejlónska škorica obsahuje iba malé minimálne množstvo kumarínu, a považuje sa za najzdravšiu a najkvalitnejšiu na svete . Kumarín je v malom množstve pre ľudské telo neškodný, avšak deťom sa neodporúča podávať preto je naša škorica vhodná na pečenie aj pre vašich malých hladošov.

 

Použitie

Škorica je u nás veľmi známa aký by to bol slivkový koláč, alebo krupicová kaša bez škorice? Ale využitie škorice v azíjských kuchyniach je oveľa väčšie , pridáva sa do rôznych koreniacich zmesí masala , je nenahraditeľnou súčasťou vietnamskej polievky PHO . Aby sme nezabudli bez kvalitnej škorice nepripravíme dobré varené vínko či punč.

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Belanie 40gDodatočné parametre

Kategória: Sklenená korenička YOGY
Krajina pôvodu: Srí Lanka
Čistá hmotnosť: 50g
Balenie: Luxusná korenička YOGY
Latinský názov: Cinnamomum zeylanicum
Položka bola vypredaná…