Čierne korenie Malabar Vrecúško

Tip
1 hodnotenie
€4,50 / ks
Skladom (> 5 ks)

Nezameniteľné čierne korenie, ktoré pochádza z Indického štátu Kérala. Korenie Malabar je zmes rôznych odrôd čierneho korenia, ktré sa pestuje pozdĺž Malabarského pobrežia južnej Indie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nezameniteľné čierne korenie, ktoré pochádza z Indického štátu Kérala. Korenie Malabar je zmes rôznych odrôd čierneho korenia, ktoré sa pestuje pozdĺž Malabarského pobrežia južnej Indie. Malabarksé čierne korenie je perfektná každodenná zmes Indického korenia pre váš mlynček.
Od staroveku sa s korením obchodovalo v Malabarskej oblasti Indie, kde sa aj miešalo. V okolitých džungliach sa stále pestuje divé čierne korenie. Vďaka monzúnom, ktoré su v tejto oblasti dva krát ročne, a tisícročiam výroby je Malabarské korenie plné starých pôvodných odrôd čierneho korenia. Je v najvyššej možnej kvalite, pestujú ho farmárske rodiny v nedotknutom prostredí západných Ghátov. Bobuľky korenia sú malé, ale za to obsah a chuť éterických olejov je podstatne výšia ako u väčšiny typov čierneho korenia .Ďalšou výhodou, ktorú ocenia hlavne dámy je ich jednoduché mletie v ručnom mlynčeku na korenie, ktoré pôjde ako po masle bez vynaloženia veľkej sily. Korenie je ručne zberané a sušené na slnku.

Balenie 40g

Viac riadkov o čiernom korení nájdete na našom Blogu v článku . 

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina pôvodu: India - Kérala
Čistá hmotnosť: 40g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Piper nigrum