Čierne korenie Malabar Vrecúško

Kód: 49
€4,50 / ks
Skladom (>5 ks)

Nezameniteľné čierne korenie, ktoré pochádza z Indického štátu Kérala. Korenie Malabar je zmes rôznych odrôd čierneho korenia, ktré sa pestuje pozdĺž Malabarského pobrežia južnej Indie.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Pôvod Malabarského čierneho korenia 

Od staroveku sa s korením obchodovalo v Malabarskej oblasti Indie. Korenie Malabar je zmes rôznych odrôd čierneho korenia, ktoré sa pestuje pozdĺž Malabarského pobrežia južnej Indie. Vďaka monzúnom, ktoré su v tejto oblasti dvakrát ročne tu stále divoko rastú liány čierneho korenia, a preto je Malabarské korenie plné starých pôvodných odrôd. Pestujú a zbierajú ho farmárske rodiny v nedotknutom prostredí Indie. Korenie je ručne zbierané a sušené na slnku.

 

Ako chutí Malabarské čierne korenie ?

Bobuľky korenia sú malé, ale za to obsah a chuť éterických olejov je podstatne vyššia ako u väčšiny typov čierneho korenia. Aróma je výrazne korenistá , s ľahkým drevitým tónom. Veľkou výhodou, ktorú ocenia hlavne dámy je ich jednoduché mletie v ručnom mlynčeku na korenie, ktoré pôjde ako po masle bez vynaloženia veľkej sily. Korenie je ručne zbierané a sušené na slnku.

 

Použitie 

Malabarské čierne korenie je azda najuniverzálnejším zo všetkých čiernych korení vôbec. Má v sebe jemnú pikantnosť, ale za to plnú korenistú chuť. Hodí sa naozaj na všetky druhy masa, zeleninu, ryby a osvedčilo sa nám aj pri príprave perníkov.

Balenie 40g

Viac riadkov o čiernom korení nájdete na našom Blogu v článku .

 

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina pôvodu: India - Kérala
Čistá hmotnosť: 40g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Piper nigrum

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: