Čierne korenie Neelamundi , Kérala India Korenička

Kód: 141
Akcia
Neohodnotené
€8,50 –20 %
benasura cierne korenie
€8,50 –20 % €6,80 / ks
Skladom (5 ks)

Veľmi vzácna odroda z indickej Kéraly , ktorej sa ročne zozbiera len veľmi malé množstvo. Nakoľko je to pôvodná a veľmi stará odroda, má oproti novým hybridným odrodám 

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Čierneho korenia Neelamundi 

Vedeli ste že na svete existuje viac ako 600 odrôd čierneho korenia? Neelamundi znamená v miestnom jazyku Malajálamčine ´modré korenie´ pre jeho krásne modré odlesky. Neelamundi je veľmi vzácna odroda z indickej Kéraly, ktorej sa ročne zozbiera len veľmi malé množstvo. Nakoľko je to pôvodná a veľmi stará odroda má oproti novým hybridným odrodám o polovicu menšiu úrodu. Nepotrebuje žiadne dodatočné zavlažovanie ani pesticídy nakoľko nie je náchylná na choroby. Pochádza z malej rodinnej farmy pána Sajiho v západných Ghátoch , ktorá je v obklopení štyroch národných parkov Indie. Korenie je ručne zbierané a sušené na slnku.

 

Ako chutí čierne korenie Neelamundi ?

Ako korenie s neskorým zberom má Neelamundi čas na dozretie a rozvinutie svojej intenzívnej chuti. Výsledkom sú oveľa chutnejšie bobuľky ako hybridné odrody korenia. Vôňa korenia je jemne kvetová s náznakmi eukalyptu a limetky. Má neskorší nábeh korenistej pikantnej chuti , ale za to veľmi intenzívny.

 

Použitie

Je to všestranné čierne korenie, ktoré veľmi dobre dopĺňa zeleninové pokrmy a keď sa nám ochladí je priam určená na rôzne krémové polievky. Pre veľký obsah éterických olejov je vhodné ako dokončovacie korenie pri príprave šťavnatých steakov.

 

Balenie 60g

Viac riadkov o čiernom korení nájdete na našom Blogu v článku .

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: ČIERNE KORENIE
Krajina pôvodu: India - Kérala
Váha: 60g
Balenie: Luxusná korenička YOGY