Čierne korenie Neelamundi Kérala India

Kód: 106
Výpredaj
€4,50 / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

AKCIA MINIMÁLNA TRVANLIVOSŤ 02/23 

Veľmi vzácna odroda z indickej Kéraly , ktorej sa ročne zozbiera len veľmi malé množstvo. Nakoľko je to pôvodná a veľmi stará odroda, má oproti novým hybridným odrodám 

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Čierneho korenia Neelamundi 

Vedeli ste že na svete existuje viac ako 600 odrôd čierneho korenia? Neelamundi znamená v miestnom jazyku Malajálamčine ´modré korenie´ pre jeho krásne modré odlesky. Neelamundi je veľmi vzácna odroda z indickej Kéraly, ktorej sa ročne zozbiera len veľmi malé množstvo. Nakoľko je to pôvodná a veľmi stará odroda má oproti novým hybridným odrodám o polovicu menšiu úrodu. Nepotrebuje žiadne dodatočné zavlažovanie ani pesticídy nakoľko nie je náchylná na choroby. Pochádza z malej rodinnej farmy pána Sajiho v západných Ghátoch , ktorá je v obklopení štyroch národných parkov Indie. Korenie je ručne zbierané a sušené na slnku.

 

Ako chutí čierne korenie Neelamundi ?

Ako korenie s neskorým zberom má Neelamundi čas na dozretie a rozvinutie svojej intenzívnej chuti. Výsledkom sú oveľa chutnejšie bobuľky ako hybridné odrody korenia. Vôňa korenia je jemne kvetová s náznakmi eukalyptu a limetky. Má neskorší nábeh korenistej pikantnej chuti , ale za to veľmi intenzívny.

 

Použitie

Je to všestranné čierne korenie , ktoré veľmi dobre dopĺňa zeleninové pokrmy a keď sa nám ochladí je priam určená na rôzne krémové polievky. Pre veľký obsah éterických olejov je vhodné ako dokončovacie korenie pri príprave šťavnatých steakov.

 

Balenie 40g

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

 

Viac riadkov o čiernom korení nájdete na našom Blogu v článku .

 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina pôvodu: India - Kérala
Váha: 40g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Piper nigrum
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: