Sada korenia pre milovnikov pečenia

Kód: 671
€22 / ks
Vypredané

Balíček určený pre všetkých milovnikov pečenia. Balenie obsahuje dva čerstvé vanilkové struky z Madagaskaru zabalené v luxusnej sklenenej fľaštičke, Mletú Cejlónsku škoricu zo Srí Lanky v uzatvárateľnom vrecúšku a Tonka fazule z Venezuely, ktoré premenia každý dezert na chuťový zážitok. Zabalené v darčekovom balení YOGY.  

Detailné informácie

Podrobný popis

Vanilkové struky z Madagaskaru 

Veľmi silná intenzívna , takto by sa dala opísať naša pravá vanilka Bourbon z Madagaskaru. Určite si nájde svoje miesto u každého správneho gurmána . Je spracovávaná starodávnym spôsobom , ktorý sa zlepšuje s každou generáciou nových farmárov. Zbiera sa v regióne Analanjirofo v ktorom má pestovanie dlhú tradíciu.

Vanilka bourbon z Madagaskaru je všeobecne akceptovaná ako najlepšia. Jej obsah vanilínu je vyšší ako 1,8 % . 

Viac o našej vanilke TU

 

 

Cejlónska škorica Srí Lanka

Prvé zmienky o cejlónskej škorici sú datované 3000 rokov pred Kristom. Staroveký svet ju považoval za luxusné korenie. Pre starých Egypťanov bola škorica symbolom bohatstva. Používala sa aj v parfumoch. Gréci považovali škoricu za liek. V Sinhálskej literatúre z 10. storočia sa spomína, že cejlónska škorica bola veľmi cenená a začala sa hojne vyvážať do arabských krajín odkiaľ si našla cestu aj na európsky kontinent. Pre cejlónske škoricové tyčinky sú typické papierovo tenké kúsky kôry, z ktorých sa stáčajú. Čím tenšie sú jednotlivé kúsky kôry, tým vyššia je jej kvalita. Naša škorica má označenie najvyššej kvality a kúsky kôry sú pod hrúbkou 0,2 mm. Ak ju raz ochutnáte už nebudete chcieť žiadnu inú.

Viac o Cejlónskej škorici TU 

 

Tonka Fazuľa Venezuela 

Hoci by to mnohí predpokladali, fazuľa tonka nie je strukovina. Rastie na Strome v pralesoch vo Venezuele. Strom môže dosiahnuť impozantných 25 metrov a potrebuje teplé a vlhké podnebie. Fazuľa tonka sa nachádza ako semienko v plode ktorý pripomína Mango. Plody stromu sa hneď po zbere sušia, potom sa jeden deň macerujú v minimálne 55 percentnom rume a následne sa vysušia do finálnej podoby. Nástupom fermentačných procesov sa kumarín obsiahnutý vo fazuli odštiepi a dodá fazuli charakteristickú vôňu.

Viac o Tonka fazuľke TU

Dodatočné parametre

Kategória: Darčekové sady korenia
Obsah balenia: 2ks Vanilkový struk , 1x40g doypack, 1x30g doypack
Zabalené: v darčekovom balení YOGY

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: