Chai Masala zmes korenia Kérala India

Kód: 91
€5,90 / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Je to úžasne voňavá zmes exotických korenín , ktorá sa podáva v Indií ako teplý mliečny nápoj. S pridaním medu sa rozvinú všetky chute starostlivo vyberaných korenín ,ktoré sú na našu zmes použité . Povarte 1dc vody 2dc mlieka a

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Chai masala

Chai masala patrí medzi základné zmesi korenia, ktoré určovali smer pre vznik ďalších Indických zmesí. Vznik chai masala sa datuje približne pred 5000 rokmi ,ako prvý si ju vychutnávali Cisári, aby mali dosť energie na nočné radovánky. Dnes je tento lahodný nápoj zo zmesi korenia chai známy po celom svete. Chai masala je však v každej časti Indie odlišný ,či už pridaním rôznych ďalších korenín ,alebo štipkou čierneho čaju ,všade vám však budú tvrdiť, že práve tento je originál.

Ako chutí Chai masala ?

Je to úžasne voňavá zmes Indických korenín ,kde dominuje škorica , kardamón a na záver príde jemné zahriatie v podobe čierneho korenia a zázvoru. Podáva sa ako teplý alebo studený mliečny nápoj. S pridaním medu a štipkou soli sa rozvinú všetky chute starostlivo vybraných korenín , ktoré sú na našu zmes použité .

Použitie

Zmiešajte 1 dcl vody, 2 dcl mlieka, jednu čajovú lyžičku zmesi korenia a pomaly priveďte k varu (varte cca 2min) , potom pridajte med a štipku soli , ktorá vám chuť korenia krásne zvýrazní. Čím dlhšie sa bude zmes variť ,tým je chuť intenzívnejšia. Pred podávaním preceďte cez sitko. Chai masala je vynikajúci nápoj na zahriatie organizmu. Pre ranné nakopnutie môžete pridať na záver čierny čaj , podľa vašej chuti a potreby nakopnutia.
Táto zmes korenia je vynikajúca aj na mliečne dezerty crème brûlée ,čokoládové dezerty ,sušienky ,ako aj hruškové a jablkové kompóty.

 

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmesi korenia
Krajina: India - Kérala
Čistá hmotnosť: 40g
Balenie: Čierne zip uzatvárateľné vrecúško
Zloženie: karadmóm , škorica , klinček , zázvor , fenikel , čierne korenie , muškátový oriešok
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: