Zelený kardamóm mletý Guatemala

Kód: 645
Výpredaj
€4,50 –15 %
zeleny kardamom 43
€4,50 –15 % €3,80 / ks
Skladom (>5 ks)

Zelený kardamóm je jedna z najstarších korenín na svete. Prvé zmienky o ňom pochádzajú z Indie dávno pred narodením Krista. Postupom času sa kardamóm dostal aj do Európy po karavánových cestách až do Grécka, kde bol vzácnou prísadou do

Detailné informácie

Podrobný popis

Zelený kardamóm je jedna z najstarších korenín na svete. Prvé zmienky o ňom pochádzajú z Indie dávno pred narodením Krista. Postupom času sa kardamóm dostal aj do Európy po karavánových cestách až do Grécka, kde bol vzácnou prísadou do vtedajších parfumov. Zelený kardamóm je vysoko uctievaný aj v Beduínskej kultúre, kde sa pridáva do kávy. Náš zelený kardamóm pochádza z Guatemaly, má veľmi intenzívnu nezameniteľnú arómu jeho chuť je silná, sladká a zároveň svieža s nádychom citrónu a mäty.

Jednou z krajín, ktoré konzumujú najviac kardamómu na svete je Švédsko, kde sa kardamóm používa na dochucovanie všetkého od pečiva, ktoré pozná každý - škoricové slimáky až po jedlá z mäsa. Dobre sa dopĺňa so škoricou, muškátovým orieškom a klinčekom a preto sa obzvlášť hodí na vianočné pečenie.

Dodatočné parametre

Kategória: Vrecúško
Krajina pôvodu: Guatemala
Latinský názov: Elettaria cardamomum
Čistá hmotnosť: 40g
Balenie: Hnedé zip vrecúško

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: