Andaliman Sumatra Indonézia Vrecúško

Kód: 238
Novinka
Neohodnotené
€5,90 / ks
Skladom (>5 ks)

Andalimánske korenie , alebo aj korenie Batak je divoko rastúca rastlina príbuzná Sečuánskemu koreniu, ktorá pochádza zo Sumatry v Indonézii. Jej plody zbierajú ľudia z kmeňa Batakov. Zbierajú sa ručne vo voľnej prírode v nadmorskej výške 1400mnm. Po vysušení

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Andalimánskeho korenia

Andalimánske korenie alebo aj korenie Batak ,je divoko rastúca rastlina príbuzná Sečuánskemu koreniu, ktorá pochádza zo Sumatry v Indonézii. Jej plody zbierajú ľudia z kmeňa Batakov. Zbierajú sa ručne vo voľnej prírode v nadmorskej výške 1400 mnm. Po vysušení zostane z desiatich kilogramov čerstvých plodov len jeden kilogram čistého korenia a preto má prívlastok ´´vzácne korenie´´ . 

Ako chutí Andalimánske korenie ?

Toto vzácne indonézske korenie vás určite prekvapí nádhernou citrusovou chuťou, ktorá pripomína limetku s ľahkou sladkosťou mandarínky. Andaliman je v skutočnosti vzdialeným príbuzným sečuánskeho korenia a preto budete na jazyku cítiť mierne mravčenie.

Použitie

Aj keď má podľa nás andalimánske korenie veľmi všestranné využitie, veľa informácii o ňom na internete nenájdete. Ak ste navštívili Áziu určite ste ochutnali nespočetné množstvo rôznych jedál, a ruku na srdce ani v tej sebe lepšej ázijskej reštaurácií u nás neochutnáte lepšie jedlo ako niekde na trhu v ktorejkoľvek ázijskej krajine. Ľudia v Ázii si svoje recepty strážia. Nikdy vám nepovedia každú ingredienciu. S láskavým úsmevom vám podrobne opíšu prípravu jedla , ktoré vám tak veľmi chutilo až sa dostanete na ingredienciu ktorá nemá v anglickom jazyku názov alebo sa nedá preložiť. Keď sme ale pri varení použili malé množstvo korenia andaliman ,chuť jedla sa dostala k úplnej dokonalosti či sa už jednalo o grilované mäso a zeleninu , rôzne udon rezance, pomaly a dlho varené polievky a omáčky. Týmto korením sa nám ešte nepodarilo pokaziť žiadne ázijské jedlo.

Andalimánske korenie je zbierané na malých vetvičkách , ktoré sú tiež plné chutí takže ich nezahoďte! Bobuľky korenia ktoré sa ľahko drvia si oberte do mlynčeka, alebo mažiara a vetvičky si môžete odložiť na neskôr , môžete si ich vyvariť v polievkach alebo omáčkach , ktoré následne precedíte cez jemné sitko, alebo ich hodiť spolu s ostatným korením do nádobky určenej na vyváranie korenia v hrnci.

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Balenie 30g

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina pôvodu: Indonezia , Sumatra
Čistá hmotnosť: 30g
Balenie: Čierne zip uzatvárateľné vrecúško
Latinský názov: Zanthoxylum acanthopodium