Badián celý Vietnam

Kód: 561
€4,50 / ks
Skladom (>5 ks)

Badián je jedno z výzorovo najdivnejších korení na svete. Plody badiánu majú osem plodových listov, ktoré spolu tvoria korenie v tvare hviezdy. Okrem toho, že sa badián vo veľkom množstve vyskytuje v tradičných čínskych receptoch,

Detailné informácie

Podrobný popis

Badián je jedno z výzorovo najdivnejších korení na svete. Plody badiánu majú osem plodových listov, ktoré spolu tvoria korenie v tvare hviezdy. Okrem toho, že sa badián vo veľkom množstve vyskytuje v tradičných čínskych receptoch, je kľúčovou zložkou vietnamského PHO, indického biryani alebo čínskej zmesi piatich korení.

Aj keď obsahuje éterické oleje podobné anízovým semiačkam, badián je oveľa intenzívnejší. Jeho sladká prichuť sa výborne hodí pripríprave dezertov. Na recept zvyčajne stačí jedna až dve hviezdičky. Celý a mletý badián sa pri varení používa odlišne. Celé hviezdy sa pridávajú do polievok a dusených pokrmov, ktoré sa varia dlhú dobu, aby vdýchli dostatočné množstvo chuti, a na konci varenia sa vyberú. Mletý badián začína strácať svoju silnú chuť krátko po zomletí, preto je dobré si ho pomlieť tesne pred pridaním do receptu. Melú sa celé hviezdice aj so semienkami .

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina pôvodu: Vietnam
Čistá hmotnosť: 25g
Balenie: Uzatvárateľné vrecúško
Latinský názov: Illicium verum
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
A Avatar autora | 9.12.2022
Toto musíte mať doma.