Čierny Kardamóm Vrecúško

Kód: 99
Výpredaj
€4,90 –18 %
čierny kardamom
€4,90 –18 % €4 / ks
Skladom (>5 ks)

Náš čierny kardamóm pochádza z Indie zo Štátu Assam, ktorý je kolískou jedného z najlepších čiernych čajov na svete. Assam sa nachádza na juhu východných Himalájí v údolí rieky Brahmaputra. Čierny kardamóm patrí medzi intenzívne korenie. Aróma čierneho kardamómu je silná gáfrovo - eukaliptová a kedže sa suší na otvorenom ohni ten mu dodáva krásnu silnú dymovú arómu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čierny Kardamóm Vrecúško

Čierny kardamóm   

Čierny Kardamóm Vrecúško
Assam India Pôvod
Čierny Kardamóm Vrecúško
Mažiar alebo v celku  Vhodné pre
Čierny Kardamóm Vrecúško
November 2022 Zber
Čierny Kardamóm Vrecúško
20g ZIP vrecúško Balenie 
Čierny Kardamóm Vrecúško
Ručne balené V Chránenej dielni 
Čierny Kardamóm Vrecúško
100% Prírodné Bez ožarovania a chemickýh prísad

Pôvod Čierneho kardamómu 

Určite každý z vás pozná zelený kardamóm, ale poznáte aj jeho vzdialeného príbuzného čierny kardamóm? Ten pochádza z Indie zo Štátu Assam, ktorý je kolískou jedného z najlepších čiernych čajov na svete. Assam sa nachádza na juhu východných Himalájí v údolí rieky Brahmaputra. 

Ako chutí Čierny kardamóm ?

Aróma čierneho kardamómu je silná gáfrovo - eukalyptová a keďže sa suší na otvorenom ohni ten mu dodáva krásnu silnú dymovú arómu. Tieto intenzívne, opojné tóny zaraďujú čierny kardamóm do kategórie „hrejivých“ korení.

Použitie

Bez čierneho kardamómu sa nezaobíde žiadna masala. Je to korenie , ktoré nemožno vynechať pri príprave najlepšej polievky na svete Vietnamskej Pho. Ak chcete zvýrazniť jeho arómu , je dobré ho ideálne pred pridaním do jedla opiecť či už nasucho na panvici, alebo na oleji či ghee. Čierny kardamóm by sa nemal v receptoch zamieňať  za zelený. 

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.


Čierny Kardamóm Vrecúško

Tip na rýchlu zmes 

Do mažiaru pridáme 10g Čierneho kardamómu,  5g Sušenej cibule,  5g Rímskej rasce,  Voliteľné 2g Horčičných semienok .Rozdrvíme na požadovanú hrúbku. Jednoduchá zmes korenia ktorá vám pozdvihne karamelizovanú cibuľu, grilované ryby a morské plody ktorým pridá hrejivú a údené arómu a vaše recepty tak pozdvihne na úplne inú úroveň. 

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina: India - Ásam
Váha: 20g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Amomum subulatum

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: