Čierny Kardamóm

Kód: 99
€4,90 / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Náš čierny kardamóm pochádza z Indie zo Štátu Assam, ktorý je kolískou jedného z najlepších čiernych čajov na svete. Assam sa nachádza na juhu východných Himalájí v údolí rieky Brahmaputra. Čierny kardamóm patrí medzi intenzívne korenie. Aróma čierneho kardamómu je silná gáfrovo - eukaliptová a kedže sa suší na otvorenom ohni ten mu dodáva krásnu silnú dymovú arómu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod Čierneho kardamómu 

Určite každý z vás pozná zelený kardamóm , ale poznáte aj jeho vzdialeného príbuzného čierny kardamóm? Ten pochádza z Indie zo Štátu Assam, ktorý je kolískou jedného z najlepších čiernych čajov na svete. Assam sa nachádza na juhu východných Himalájí v údolí rieky Brahmaputra. 

Ako chutí Čierny kardamóm ?

Aróma čierneho kardamómu je silná gáfrovo - eukaliptová a kedže sa suší na otvorenom ohni ten mu dodáva krásnu silnú dymovú arómu. Tieto intenzívne, opojné tóny zaraďujú čierny kardamóm do kategórie „hrejivých“ korení.

Použitie

Bez čierneho kardamómu sa nezaobíde žiadna masala. Je to korenie , ktoré nemožno vynechať pri príprave najlepšej polievky na svete Vietnamskej Pho. Ak chcete zvýrazniť jeho arómu , je dobré ho ideálne pred pridaním do jedla opiecť či už nasucho na panvici, alebo na oleji či ghee. Čierny kardamóm by sa nemal v receptoch zamieňať  za zelený. 

Balenie 20g

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Dodatočné parametre

Kategória: CELÉ KORENIE
Krajina: India - Ásam
Váha: 20g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Amomum subulatum
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: