Cejlónska škorica Srí Lanka mletá Vrecúško

3 hodnotenia
€3,90 / ks
Skladom (> 5 ks)

Krásna silná a nezameniteľná aróma našej starostlivo vyberanej pravej Cejlónskej škorice priamo zo Srí Lanky. Cejlónska škorica obsahuje iba malé

Detailné informácie

Podrobný popis

Krásna silná a nezameniteľná aróma našej starostlivo vyberanej pravej Cejlónskej škorice priamo zo Srí Lanky. Cejlónska škorica obsahuje iba malé minimálne množstvo kumarínu, a považuje sa za najzdravšiu a najkvalitnejšiu na svete . Kumarín je v malom množstve pre ľudské telo neškodný, avšak deťom sa neodporúča podávať preto je naša škorica vhodná na pečenie aj pre vašich malých hladošov.

Pre cejlónske škoricové tyčinky sú typické papierovo tenké kúsky kôry, z ktorých sa stáčajú. Čím tenšie sú jednotlivé kúsky kôry, tým vyššia je jej kvalita. Naša škorica má označenie najvyššej kvality a kúsky kôry sú pod hrúbkou 0,2 mm. Ak ju raz ochutnáte už nebudete chcieť žiadnu inú.

Škorica sa považuje za alternatívnu liečbu cukrovky. Cejlónska škorica stimuluje činnosť podobnú inzulínu. Znižuje inzulínovú rezistenciu v tele. To pomáha glukóze metabolizovať v pečeni, tvrdí výskum. Všetky odrody škorice obsahujú kyselinu škoricovú. Má protizápalové účinky. Protizápalová vlastnosť pomáha prietoku krvi telom a menej zaťažuje srdce.

Balenie 40g 

Po otvorení odporúčame zvyšný obsah balenia presypať do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.

Dodatočné parametre

Kategória: Kompostovateľné vrecúško
Krajina pôvodu: Srí Lanka
Čistá hmotnosť: 40g
Balenie: Kompostovateľné vrecúško
Latinský názov: Cinnamomum zeylanicum